Noční Komiža
Vítejte na stránkách JACHTARENI.CZ věnovaných rekreačnímu jachtingu
Dovolená na jachtě

Pokud bych měl dovolenou na jachtě k něčemu přirovnat, tak k dovolené v obytném automobilu. Hlavní rozdíl je v tom, že obytný automobil je vlastně malý náklaďák, který se dostane jenom tam, kam vede cesta. S jachtou se pluje po moři a je možné navštívit místa, na která se s jiným dopravním prostředkem dostat nedá. Díky tomu má jachtař možnost dostat se do míst, kde bude mít daleko větší klid než na přelidněné pevnině. Navíc je průměrná jachta výrazně větší a tím i pohodlnější než průměrný obytný automobil.
Když k tomu přidáme požitek z plachtění po moři, tak pochopíme, proč se počet jachtařů a i jachet k pronájmu každým rokem velmi rychle zvyšuje.
Největší rozmach jachtingu je v posledních letech v Chorvatsku. Podle mého názoru je to hlavně kvůli nejčlenitějšímu pobřeží v Evropě, které je charakteristické spoustou ostrovů a ostrůvků, takže  se nemusí plout jenom podél pobřeží na jednu stranu a pak stejnou cestou zpět, ale dá se naplánovat velmi zajímavá trasa kudy plout tak, aby se během plavby stejná cesta neopakovala.
Stejně jako cesta obytným automobilem, je i cestování jachtou poznávací dovolenou a záleží jenom na posádce jestli dává přednost poznávání liduprázdných zátok nebo historických měst a malých rybářských vesniček. Nejlepší je však vhodná kombinace obojího. Dosud jsem se nesetkal s člověkem, kterému by se týden strávený na jachtě nelíbil. Naopak většinu  lidí, kteří absolvovali dovolenou na plachetnici, už tradiční pobytová dovolená nenadchne a zatouží vyrazit na moře znovu.

Hvar
Korčula
Romantická zátoka
Noční Mali Lošinj