Komiža v noci
Vítejte na stránkách JACHTARENI.CZ věnovaných rekreačnímu jachtingu
námořní mapa
Nabídka služeb kapitána a kontakt

Těm, kteří se rozhodli vyrazit se mnou na plachetnici na moře, nabízím nejen své kapitánské služby, ale i pomoc při výběru dobré charterové společnosti, vhodné a finančně výhodné jachty, včetně doporučení jaká místa navštívit a naplánování trasy. Jako kapitán vždy zajišťuji přebírání lodě od charterovky a její zpětné vrácení a taky vyřízení poplatků za kotvení, vždy v doprovodu jednoho člena posádky.
V případě Vašeho zájmu Vám mejlem zašlu podrobnou kalkulaci veškerých nákladů spojených s dovolenou na plachetnici s nabídkou finančně nejvýhodnějších volných lodí od nejvýhodnějších, ale spolehlivých charterovek, které vždy mají lodě v dobrém technickém stavu a to i ty starší a levnější. Samozřejmostí je to, že Vám poradím ten správný okamžik pro objednání lodě tak, aby bylo dosaženo maximální slevy. Už v okamžiku objednávání lodě budete vědět, které charterové společnosti loď patří, odkud vyplujete, na jakém typu lodě a i to, kdy byla loď vyrobena. Všechny tyto údaje budete mít na faktuře, kterou obdržíte od agentury zprostředkovávající pronájem. Loď můžete objednávat v součinnosti se mnou, ale platit budete fakturu přímo agentuře, která pronájem lodě zprostředkuje.
Pokud se mnou budete chtít vyplout, tak doporučuji se ještě před objednáním lodě osobně setkat s celou posádkou, aby se všichni členové budoucí posádky mohli vyjádřit k tomu, jestli chtějí ten romantický a dobrodružný týden absolvovat právě se mnou.

Vše co nabízím, je pro případné zájemce za velmi rozumných podmínek, jelikož jachting dělám proto, že mně baví a ne jako povolání.

Vše ohledně pojištění lodě, posádky, způsobu zajištění lodě jsem rozepsal ve výše uvedených kapitolách. Podrobně jsem se rozepsal i o tom jak vypadá dovolená na lodi, taky o vybavení jachty a o tom, co doporučuji si vzít na jachtu.

Pro řízení plachetnice jsou zapotřebí minimálně dva lidé, ale předpokládám, že téměř každý si chce užít plavbu na plachetnici se vším všudy a do toho patří i podílení se na jejím řízení. Ať už nastavování plachet při změně kurzu nebo kormidlování. Nevidím důvod, proč by nemohlo plachetnici řídit pod dohledem třeba i dítě. Pokud je to samozřejmě v místech, kde nehrozí srážka s jinou lodí nebo najetí na skalisko.

Přestože mé stránky jsou zaměřeny na Chorvatsko, protože jsem dosud jachtařil pouze v Chorvatsku, jsem ochoten dělat kapitána i v jiných lokalitách, ale před pronájmem lodě by bylo nutné poslat dotaz charterovce jestli souhlasí, aby loď řídil kapitán s chorvatským průkazem.
V současnosti vlastním dva různé jachtařské průvodce pro Chorvatsko a v případě, že bych měl vyplout do jiné lokality, musel bych si koupit průvodce pro lokalitu, do které bychom pluli. Jsem ochoten zaplatit si průvodce ze svých prostředků poté, co se závazně dohodneme s případným zájemcem, že spolu do dané lokality poplujeme. Bez jachtařského průvodce se dá plout taky, ale pro vyhledání vhodného kotvení na noc je průvodce k nezaplacení, protože ani papírová mapa a ani ta v GPS ploteru není dostatečně přesná k tomu aby měl člověk jistotu, že bezpečně zakotví na místě, které nezná a nebude muset v pozdních hodinách hledat kotviště jiné.

Jsem si vědom toho, že mnoho věcí jsem v jednotlivých kapitolách rozebral příliš podrobně, ale pokud bych vynechával to, co většina lidí považuje za samozřejmost, tak by kapitoly netvořily ucelený text. I pro ty, kteří na jachtě už byli, doporučuji kapitoly „Pronájem jachty od charterovky“ a „Pojištění jachty a posádky“. Vím o dvou případech kdy posádka způsobila značnou škodu na lodi nebo vybavení a měla nepojištěnou vratnou kauci. A v případě nevhodného cestovního pojištění by při případném zranění nebo onemocnění člena posádky mohla být suma daleko vyšší, než kolik stojí vratná kauce.

Všem zájemcům nezávazně pošlu mejlem zpracovanou podrobnou kalkulaci nákladů.
V kapitole "Kolik stojí dovolená na jachtě?" jsou informace o nákladech na pronájem plachetnice, kotvení a naftu a hlavně o firstminutových a lastminutových slevách!


Pro ty z Vás, kteří by se mnou chtěli vyplout na moře, je dole uveden Email a mobil. Pokud nejsem na dovolené, tak na Email reaguji většinou do druhého dne. Bydlím na trase z ČR směrem do Chorvatska, takže kdo mně bude nabírat do auta cestou, nebude si zajíždět.
Romantická zátoka na Šoltě
Palmy ve Hvaru
Kaplička na Kornati
Západ slunce nad mořem